Урок «Здоровий спосіб життя»
Тема. Здоровий спосіб життя. Практична робота. Складання правил здорового способу життя.
Мета. Р озширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що негативно впливає на здоров’я; вчити учнів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички;закріпити знання учнів з теми «Людина»; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя, виховувати відповідальність; формувати групи компетентностей: інформаційну, здоров’язбережувальну уміння вчитися, соціально-трудову.
Обладнання. Правила роботи в групах, аркуші паперу, фломастери, стікери Посібники-помічники.
Хід уроку-тренінгу
І. Вступна частина
1. Привітання
Всіх вас рада привітати ,
І найкращого побажати.
Руку другу скоріш протягни
А тепер пошепчемось тихенько, друже!
Скажемо лагідно: «Здоров’я тобі я бажа ю, всім і собі!»
Скажемо лагідно: «Здоров’я тоб і я бажаю , всім і собі !»
2. Повторення правил роботи
- Говорити по черзі.
- Не перебивати того, хто говорить.
- Поважати всі висловлені думки.
- Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.
- Дотримуватися правила « піднятої» руки.
- Заохочувати всіх однокласників до роботи.
3.Мотивація навчальної діяльності
— Слухання листа Центаврика (ст.55)
— Визнач, яку «машину» мав на увазі Адаптер? ( мозок людини)
-Поміркуй, чи могла б людина обійтися без цього органа.
-Як ви можете пояснити цей рисунок.
-Повторення правила ( Читання за диктором.Прочитай прискорюючи темп. Відтвори з пам’яті сусіду)
4.Перевірка домашнього завдання. Бліц-опитування.
— Один з органів у якому відбувається травлення( шлунок)
— Процес переробки нашим організмом їжі?( травлення)
— Процес,під час якого наш організм отримує кисень (дихання)
— Сукупність з’ єднаних між собою кісток (скелет)
— Червона рідина, яка постачає організму поживні речовини (кров)
-Парний орган дихання, у якому кров насичується киснем (легені)
5.Робота в групах
Один, два, три командира обери.
— Практична робота ( обери систему організму та розташуй її на тілі людини, поясни її значення)
— Робота з посібниками-помічниками .Зворотній зв’ язок (кожна дітина показує систему на своєму посібничку)
6 . Гра «Я назву, а ти покажи».
Я буду називати органи, а ви повинні їх показати.
- Це органи якої будови людини? (Зовнішньої)
- Чому? Бо ми можемо до них доторкнутися, їх побачити.
- А зараз покажіть серце. Чому ви не змогли показати цей орган? (Бо це внутрішній орган він знаходиться всередині людського організму, прихований щільним і непрозорим покриттям – шкірою).
- Скажіть, а навіщо потрібно знати свій організм?
ІІ.Основна частина
1. Мотивування нової теми .Крісло автора.
— Послухайте вірш і самі визначте, про що ми будемо говорити.
( у кріслі сидить дитина і розповідає учням)
Здоровенькі були, любі друзі!
Доброго вам здоров’я!
Правда, чудові ці фрази?
Вони нас зближують одразу.
З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров’я: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров’я!», «Доброго вам здоров’я!», «Бувайте здорові!», «Ходіть здорові!».
Ще за часів Київської Русі наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість вони проявляли в іграх, забавах, які часто проводили у традиційні свята українців.
2.Повідомлення теми і мети уроку
— На вашу думку про що ми сьогодні будемо говорити?
Сьогодні на уроці ми поговоримо про традиції здорового способу життя. . 3.Актуалізація опорних знань. Мозковий штурм
— Що найдорожче для кожної людини?
— Від кого залежить ваше здоров’ я ?
— Що впливає на здоров’я людини? (різноманітні чинники)
— Чим здоров’ я відрізняється від здорового способу життя?
4. Очікування. Інформаційна довідка
«Країна здоров’ я » тримається на двох китах-законах:
-здоровий спосіб життя;
-безпечна для здоров’ я поведінка.
Теоретичний блок
1. Проблемне запитання
— Що ж таке здоровий спосіб життя? ( Версії дітей)
2. Вправа «Засели країну».
Наша країна зовсім порожня, а щоб вона стала дійсно «Країною Здоров’я», ми повинні її заселити. Кожен з вас намалюйте піктограму того, що потрібно вам для здоров’я.
Діти коментують малюнки і кріплять на плакат «Планета Здоров’я».
3. Конкурс «Хто більше?»
( Конкурс проводиться між групами . На парті лежить чистий аркуш паперу. Діти по черзі пишуть на ньому слова, що стосуються здоров’я, і передають іншому . Перемагає група , як а запише найбільше слів. (Наприкла : режим, загартування, зарядка, спорт, овочі, фрукти тощо.)
4.Інформаційне повідомлення.
Здорова людина рідко замислюється над тим, що таке здоров’я. Коли ти здоровий, здається, що завжди залишатимешся таким, і не варто про це турбуватися.
Тільки треба знати,
5 . Робота за підручником (с т.56 )
— Читання довідки від бортового комп’ ютера Адаптера за диктором «Здоровий спосіб життя».
— Визначення ключових слів. (діти підкреслюють)
6. Складання асоціативного куща.Складові здорового способу життя
7.Завдання від Питайлика.
-Укажи, що з переліченого негативно впливатиме на твоє здоров’ я (порушення правил гігієни)
8.Вправа»Фотоапарат»
Здоровий спосіб життя- це діяльність людини, спрямована на збереження та зміцнення здоров’ я.
Практичний блок
1.Робота з рисунком.
-Розфарбуй продукти харчування, корисні для організму людини. (лимон, молоко, капуста)
2. Вправа «Квітка «Правильне харчування».
Діти, давайте допоможемо розквітнути квіткам у країні здоров’ я . На пелюстках запишіть назви продуктів харчування , які корисні для здоров’я. Квітку прикріпіть на плакат «Країна Здоров’я».
3. Групова робота.Творча робота
Діти в групах малюють емблему до однієї складової здорового способу життя.
Основні складові здорового способу життя
1. Заняття спортом
2. Раціональне харчування.
3. Дотримання режиму дня.
4. Охайність і особиста гігієна.
5 . Прогулянки на свіжому повітрі 6 . Міцний сон.
4. Презентація груп
5 . Робота над прислів’ями . Гра «Розсипанка»
— Чистота — запорука здоров’я.
— Овочі — комора вітамінів.
— Палити — здоров’ю шкодити.
— Здоров’я дорожче за гроші.
— У здоровому тілі — здоровий дух.
— Здоров’я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.
ІІІ. Заключна частина
1. Гра «Відкритий мікрофон»
— Що означає вести здоровий спосіб життя?
— Яке харчування вважають корисним?
— Якими видами відпочинку не слід надмірно захоплюватися?
— Які шкідливі звички руйнують здоров’я?
2. Т естування «Зоряні перегони» ( організм)
3. Зворотний зв ’ язок
Продовжити фразу : « Щоб мати здоровий організм, … .»
4.Рефлексія. Моя робота на уроці.
5. Вправа «Прощання».
Діти стають в коло, беруться за руки.
Запам’ятайте, любі діти !
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій Землі.
Хай кожен з вас запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває.
А є здоров’я – буде все, як треба.
Сміятиметься сонечко із неба.
І дітям світ постелиться під ноги,
Щоб з радістю пройти усі дороги .
Діти беруться за руки і промовляють : «Нехай сьогодні нам все вдається, нехай завтра нам все вдається, нехай нам усім завжди здоровиться».
6. Вправа «Очікування».
— Діти, якщо ви здорові, подаруйте тепло ваших долонь «Країні Здоров’я».Нехай це тепло завжди її зігріває, а планета наповнює нас здоров’ям.
Источник
Конспект уроку- Здоровий спосіб життя. Корисні звички. 3 клас
Конспект уроку з основ здоров’я 3 клас. Конспект складено самостійно. У конспекті досить багато різноманітних форм роботи. Даний конспект уроку вже випробуваний на практиі і мав успіх у своїй реалізаціїї.
Конспект уроку з основ здоров’ я
Клас: 3
Тема: Здоровий спосіб життя. Корисні звички.
Мета: поглибити знання учнів про здоровий спосіб життя ,корисні та шкідливі звички; запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров’я дітей;
формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; розвивати увагу, мислення, вміння працювати в группі; виховувати в учнів бажання зберегти власне здоров’я та бажання вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: надрукований напис «здоров’я», мікрофон, підручник, робочий зошит, два аркуші А4
Хід уроку
1)Налаштування дітей на роботу
— Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:
Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
Я особистість творча.
Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.
2)Привітання
Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі
Діти просто молодці!
- Перевірка раніше засвоєних знань
1) Інтерактивний метод «Мозковий штурм»
— Діти! Що для людини є найдорожчим?
— Який вигляд має здорова людина?
— Від чого залежить здоров’я? (Від спадковості, від стану навколишнього середовища, від способу життя людини, від правильного повноцінного харчування.)
— Що для вас означає слово «здоров ’ я»?
- Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів.
1) Інтерактивний метод «Вільний мікрофон»
— Що може впливати на здоров’я людини?
-Які ви знаєте способи зміцнення здоров’я?
2) Робота над прислів’ями
Прочитайте прислів’я, записані на дошці. Як ви розумієте їх зміст?
● Здоров’я маємо — не дбаємо, втративши — плачемо.
● Заздрість здоров’я їсть.
● Довго спати — здоров’я не мати.
-Так розумнички ви впорались тепер я бачу, що ви готові вивчати нову тему.
- Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1) Бесіда
Життя – це найцінніше , що має людина. Як ранок розпочинає день, так дитинство розпочинає життя. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам з друзями, що рідні і близькі дарують нам свою любов і турботу, що кожного дня ми взнаємо щось нове про світ, який нас оточує. А для того , щоб всі плани здійснювалися треба бути здоровими. Кожна людина має певне здоров´я і звички. Звички, що сприяють зміцненню здоров´я, називають корисними. Це вчасно лягати спати, загартовуватись, робити ранкову зарядку, дотримуватись правил особистої гігієни, дотримуватись режиму дня і т. д. Звички, що завдають здоров´ю шкоди, називають шкідливими. Наприклад, куріння, вживання спиртних напоїв, неохайність, багато і часто їсти, низько нахиляти голову коли читаєш і т. д. Як ви думаєте, чи добре всюди розкидати книжки, іграшки?
Звичайно погано. А чому?- Та тому, що потім на пошуки потрібної речі ви потра титі багато часу. А час потрібно цінувати! У кожної речі повинне бути своє місце! Класти речі на місце — корисна звичка!
— До речі, звичка цінувати час, і своє, і своїх рідних і друзів, — чудова звичка. Недарма кажуть: «Точність — ввічливість королів». Значить, неважливо спізнюватися на зустріч з одним, на заняття в школу або в спортивну секцію.
— Корисна звичка — дотримання правил особистої гігієни. Завжди бути чисто і охайно одягненим, акуратно причесаним — чудова звичка.
— Але існують, на жаль, і шкідливі звички.
-Які у вас є корисні звички?
— Як, на вашу думку, потрібно піклуватися про своє здоров’я, як його берегти?
Висновок. Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я. Іграшку, книжку, одяг можна купити за гроші, а здоров’я не купиш. Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватись здорового способу життя.
Ми будемо говорити про здоровий спосіб життя, що корисно, а що шкідливо для здоров’я.
2)Конкурс «Хто більше?»
(Конкурс проводиться між рядами. На першій парті кожного ряду лежить чистий аркуш паперу. Діти по черзі пишуть на ньому слова, що стосуються здоров’я, і передають аркуш на наступну парту. Перемагає ряд, який завершить завдання найшвидше і запише найбільше слів. (Наприклад, режим, загартування, зарядка, спорт, овочі, фрукти тощо.)
3)Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, усміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
4) Проблемне питання
— Діти, а як ви вважаєте навіщо потрібно знати що корисно а що шкідливо для здоров ’ я?
-Правильно, аби знати як його зберегти.
1)Ігрова вправа «Так чи ні».
Збереженню здоров’я сприяє. (Діти встають і говорять «так» чи «ні».)
2) взаєморозуміння у сім’ї;
4) активний відпочинок;
5) ранкова зарядка;
9) раціональне харчування;
10) шкідливі звички;
2)Інтерактивний метод «Імітаційна гра»
— Діти, а тепер давайте розіграємо певну ситуацію та разом подумаємо , щоб ви робили б в таких ситуаціях.
Ситуація 1. Ти з однокласником гуляєш у дворі, і до вас підходить старший брат твого товариша. У нього в руках пляшка вина, і він пропонує вам спробувати цей алкогольний напій.
Ситуація 2. Твій друг поліз на яблуню, зірвав пару яблук і запропонував пригоститися. Але він не помив яблуко, а тільки протер рукавом.
! Пам’ятайте, діти, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях, ігри на свіжому повітрі,а найбільше— здоровий спосіб життя.
3) Робота з підручником.
1 абзац
-Діти, від кого насамперед залежить ваше здоров’я?
2 абзац
-Яких із цих корисних звичок, дотримуєтесь ви?
— Які ще ви можете додати?
3 абзац
-Як ви розумієте слово режим дня?
-Чому варто виконувати усе що запланував?
4 абзац
-Про яку ще складову ЗСЖ ви прочитали?
-Чим характерна ця складова?
5) абзац
-Отже, спорт це важливо для людини, чим саме?
— Хто з вас виконує ранкову зарядку?
6) абзац
— Діти, що ми можемо сказати про настрій людини, чи вплине він на оточуючих?
7) абзац
-Чи погоджуєтесь ви з тим що недмірне захоплення комп’терними іграми це також шкідливо? Чому?
8) абзац
— Який висновок ми можемо зробити?
-Що стосовно тих людей хто не дбає про своє здоров’я?
- Узагальнення і систематизація знань
— Як ви можете зберегти своє здоров’я?
— Що позитивно впливає на здоров’я?
— Що негативно впливає на здоров’я?
— Чи ведете ви здоровий спосіб життя?
— Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?
— Які не виконуєте? Чому?
— Чому здоров’я вважають неоціненним скарбом?
— За якими ознаками можна розпізнати здорову людину?
- Робота у друкованих зошитах
Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров’я піклуватись:
Перш за все — не лінуватись,
І здружитися із спортом,
Рідко ласувати тортом.
Воду крижану не пити
І ніколи не палити!
Щоб знешкодити мікроби,
Руки мий щоразу чисто,
Не забудь щоденно їсти
Овочі і фрукти різні —
Всі вони тобі корисні.
Вранці й ввечері, мій любий.
Завжди — завжди ти чисть зуби.
- Підбиття підсумків уроку
-Наш урок добігає кінця і ви сьогодні гарно попрацювали і були старанними.
1)Інтерактивний метод «Незакінчене речення»:
- Для здоров’я корисно…
- Я знаю такі корисні звички…
- Я знаю такі шкідливі звички…
- Найбільше на здоров’я людини впливає…
- Найменше на здоров’я людини впливає…
Источник