Меню

Тема здоровий спосіб життя 3 клас

початкові класи все для вчителя початкових класів

Nav view search

Навигация

Искать

Основи здоров’я 3 клас Здоровий спосіб життя. Практична робота. Складання правил здорового способу життя

Здоровий спосіб життя. Практична робота. Складання правил здорового способу життя

Мета: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що — негативно впливає на здоров’я; навчати школярів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу

життя; виховувати відповідальність.

II. Актуалізація опорних знань

— Що впливає на здоров’я людини?

— Поміркуйте, на які чинники ви можете впливати, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я, а на які — ні.

Робота в групах

— Обговоріть особливості місцевості, де ви живете. Що, на вашу думку,може забруднювати повітря у вашій місцевості?

— Що ви робите для того, щоб навколишнє середовище було менш забрудненим?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке здоровий спосіб життя.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

— Чи вважаєте ви, що піклуватися про ваше здоров’я — це справа батьківі лікарів? (Відповіді учнів.)

— Щоб бути здоровим, треба насамперед самому дбати про своє здоров’я і вести здоровий спосіб життя. Він найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я.

Здоровий спосіб життя — це:виконання режиму дня; дотримання правил гігієни; заняття фізкультурою і спортом; загартовування; правильне і корисне харчування; доброзичливе ставлення до оточуючих; відсутність шкідливих звичок.

— Режим — основа здоров’я. І це не лише розклад уроків, який висить настіні, але й режим харчування, сну і відпочинку, а також фізична праця і допомога батькам. Усе, що ви запланували, маєте виконати впродовж дня. Тоді ваш настрій буде гарним і бадьорим,та й батьки будуть задоволені.Хочете бути здоровими — правильно харчуйтеся. Їжа має бути не тільки смачною, а й корисною. І ще: до столу треба сідати в один і той самий час,— ви про це вже знаєте. Отже, сідайте до столу вчасно, не чекайте запрошення по кілька разів. Якщо ви ще не дружите із фізкультурою і спортом, то почніть займатися ними вже зараз — зробіть декілька вправ — не відкладайте це на завтра або до наступного понеділка. Прокинувшись уранці, робіть зарядку, протягом дня грайте у теніс, футбол, катайтеся на велосипеді, роликах тощо. І тоді відчуєте,що ваше здоров’я значно поліпшиться.Вам приємно бачити веселу, усміхнену людину? Відповідайте тим самим — усміхайтеся, будьте привітними і доброзичливими. Пам’ятайте: це ще й корисно для здоров’я! Надмірне захоплення комп’ютерними іграми, тривалий перегляд телепередач, алкоголь, наркотики, куріння, навіть пасивне, псують здоров’я.Отже, той, хто постійно піклується про своє здоров’я — займається фізкультурою, дотримується режиму дня та правил особистої гігієни, правильнохарчується, не має шкідливих звичок, доброзичливий і привітний,— має міцне здоров’я. А той, хто не дбає про своє здоров’я, веде малорухливий спосіб життя, має шкідливі звички,— поступово втрачає здоров’я і вкорочує собі життя.

Раз! Два! Час вставати —

Три! Чотири! Присідайте,

Швидко втому, проганяйте.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 16–21)

1) Стартове завдання.

— Що називають звичкою?

— Які звички називають корисними?

— Які звички і чому називають шкідливими?

— Виберіть із переліку звичок ті, що корисні для здоров’я: загартовуватися, курити, чистити зуби, гризти нігті, казати неправду, робити зарядку.

— Які ви ще знаєте корисні та шкідливі звички? Наведіть приклади.

Читайте также:  Состояние здоровья детей посещающих доу

— Хто з казкових героїв чи літературних персонажів має корисні, а хто —шкідливі звички?

— Як ви розумієте прислів’я: «Звичка — друга натура»; «Усе добре приймай, а злого — уникай»; «Посієш учинок — пожнеш звичку, посієш звички пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю»?

Запам’ятайте! Є корисні та шкідливі звички.

2) Робота в парах.

— Розгляньте малюнки на с. 1 і дайте відповіді на запитання у кінці сторінки.

Галинка збирає портфель звечора. А Михайлик звик робити це вранці.

Прокинувшись, Михайлик ще півгодини дрімає. А Галинка одразу встає і виконує ранкову гімнастику.

Потім Галинка вмивається, чистить зуби, одягається і з апетитом снідає.

А Михайлик поспіхом збирає портфель. Через це він часто не встигає поснідати і йде до школи голодним.

— Хто з дітей має більше корисних звичок? Яких саме?

— Як ці звички можуть вплинути на їхнє здоров’я та успіхи у навчанні?

3) Робота за малюнками.

— Розгляньте малюнки і підписи до них на с. 18.

— Ви ведете здоровий спосіб життя, якщо маєте такі звички:доглядати за своїм тілом — мити його, годувати, тренувати і загартовувати;розподіляти час, щоб усе встигати і не стомлюватися;ладнати з іншими людьми — дорослими та однолітками;приймати зважені рішення і підтримувати гарний настрій.

Запам’ятайте! Здоров’я людини найбільше залежить від її способу життя.

2. Робота в групах

Практична робота. Складання правил здорового способу життя

— Дайте відповіді на запитання і складіть правила здорового способу життя.

У яких ситуаціях потрібно мити руки?

Скільки разів на день слід чистити зуби?

Як часто необхідно відвідувати стоматолога?

Коли необхідно приймати душ або ванну?

Які засоби гігієни не можна позичати навіть друзям?

Скільки разів на день слід їсти?

Скільки свіжих овочів і фруктів треба з’їдати щодня?

Скільки необхідно вживати молочних продуктів?

Які продукти можна їсти зрідка і в помірній кількості?

Які продукти краще вилучити з раціону?

Які види спорту корисні для здоров’я?

Що треба виконувати вранці?

Які вправи допоможуть зняти втому під час уроків?

У які ігри корисно грати надворі з друзями?

Чи можна дітям загартовуватися самостійно?

Які природні чинники допомагають загартовувати організм?

Які процедури загартовування ти знаєш?

У яких випадках необхідно припинити процедури загартовування?

Скільки годин на добу треба спати дітям?

Скільки разів на день слід їсти?

Скільки годин необхідно щодня бувати на свіжому повітрі?

Скільки часу можна дивитися телевізор або грати на комп’ютері?

О котрій годині вечора потрібно лягати спати?

Які слова називають чарівними?

Які ти знаєш правила ввічливості?

Хто виховує дітей і навчає їх гарних манер?

Що треба зробити, якщо випадково когось образив?

Яке вміння допомагає уникати небезпек?

Яке правило допомагає приймати зважені рішення?

Що потрібно зробити перед тим, як діяти?

Яких наслідків слід уникати?

До кого потрібно звернутися, якщо не знаєш, як учинити?

Що людина може відчувати у різних ситуаціях?

Які почуття приємні і корисні для здоров’я?

Що можна зробити, коли тобі сумно або нудно?

Які ігри покращують настрій?

3. Виконання підсумкових завдань (с. 21)

Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що важливого було на уроці?

— Що означає «обирати здоровий спосіб життя»?

— Як ви думаєте, що означає «вести здоровий спосіб життя»?

— Які правила здорового способу життя вам відомі?

— Чи ведете ви здоровий спосіб життя?

— Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?

Источник

Конспект уроку- Здоровий спосіб життя. Корисні звички. 3 клас

Конспект уроку з основ здоров’я 3 клас. Конспект складено самостійно. У конспекті досить багато різноманітних форм роботи. Даний конспект уроку вже випробуваний на практиі і мав успіх у своїй реалізаціїї.

Читайте также:  Причинение вреда здоровью по вине управляющей компании

Конспект уроку з основ здоров’ я

Клас: 3

Тема: Здоровий спосіб життя. Корисні звички.

Мета: поглибити знання учнів про здоровий спосіб життя ,корисні та шкідливі звички; запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров’я дітей;

формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; розвивати увагу, мислення, вміння працювати в группі; виховувати в учнів бажання зберегти власне здоров’я та бажання вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: надрукований напис «здоров’я», мікрофон, підручник, робочий зошит, два аркуші А4

Хід уроку

1)Налаштування дітей на роботу

Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я особистість творча.

Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.

2)Привітання

Щоб почути у кінці,

Що у нашім третім класі

Діти просто молодці!

  1. Перевірка раніше засвоєних знань

1) Інтерактивний метод «Мозковий штурм»

— Діти! Що для людини є найдорожчим?

— Який вигляд має здорова людина?

— Від чого залежить здоров’я? (Від спадковості, від стану навколишнього середовища, від способу життя людини, від правильного повноцінного харчування.)

— Що для вас означає слово «здоров я»?

  1. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів.

1) Інтерактивний метод «Вільний мікрофон»

Що може впливати на здоров’я людини?

-Які ви знаєте способи зміцнення здоров’я?

2) Робота над прислів’ями

Прочитайте прислів’я, записані на дошці. Як ви розумієте їх зміст?

● Здоров’я маємо — не дбаємо, втративши — плачемо.

● Заздрість здоров’я їсть.

● Довго спати — здоров’я не мати.

-Так розумнички ви впорались тепер я бачу, що ви готові вивчати нову тему.

  1. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

1) Бесіда

Життя – це найцінніше , що має людина. Як ранок розпочинає день, так дитинство розпочинає життя. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам з друзями, що рідні і близькі дарують нам свою любов і турботу, що кожного дня ми взнаємо щось нове про світ, який нас оточує. А для того , щоб всі плани здійснювалися треба бути здоровими. Кожна людина має певне здоров´я і звички. Звички, що сприяють зміцненню здоров´я, називають корисними. Це вчасно лягати спати, загартовуватись, робити ранкову зарядку, дотримуватись правил особистої гігієни, дотримуватись режиму дня і т. д. Звички, що завдають здоров´ю шкоди, називають шкідливими. Наприклад, куріння, вживання спиртних напоїв, неохайність, багато і часто їсти, низько нахиляти голову коли читаєш і т. д. Як ви думаєте, чи добре всюди розкидати книжки, іграшки?

Звичайно погано. А чому?- Та тому, що потім на пошуки потрібної речі ви потра титі багато часу. А час потрібно цінувати! У кожної речі повинне бути своє місце! Класти речі на місце — корисна звичка!

— До речі, звичка цінувати час, і своє, і своїх рідних і друзів, — чудова звичка. Недарма кажуть: «Точність — ввічливість королів». Значить, неважливо спізнюватися на зустріч з одним, на заняття в школу або в спортивну секцію.

— Корисна звичка — дотримання правил особистої гігієни. Завжди бути чисто і охайно одягненим, акуратно причесаним — чудова звичка.

— Але існують, на жаль, і шкідливі звички.

-Які у вас є корисні звички?

— Як, на вашу думку, потрібно піклуватися про своє здоров’я, як його берегти?

Висновок. Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я. Іграшку, книжку, одяг можна купити за гроші, а здоров’я не купиш. Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватись здорового способу життя.

Читайте также:  Участок детского сада своими дорожка здоровья

Ми будемо говорити про здоровий спосіб життя, що корисно, а що шкідливо для здоров’я.

2)Конкурс «Хто більше?»

(Конкурс проводиться між рядами. На першій парті кожного ряду лежить чистий аркуш паперу. Діти по черзі пишуть на ньому слова, що стосуються здоров’я, і передають аркуш на наступну парту. Перемагає ряд, який завершить завдання найшвидше і запише найбільше слів. (Наприклад, режим, загартування, зарядка, спорт, овочі, фрукти тощо.)

3)Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, усміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

4) Проблемне питання

— Діти, а як ви вважаєте навіщо потрібно знати що корисно а що шкідливо для здоров ’ я?

-Правильно, аби знати як його зберегти.

1)Ігрова вправа «Так чи ні».

Збереженню здоров’я сприяє. (Діти встають і говорять «так» чи «ні».)

2) взаєморозуміння у сім’ї;

4) активний відпочинок;

5) ранкова зарядка;

9) раціональне харчування;

10) шкідливі звички;

2)Інтерактивний метод «Імітаційна гра»

— Діти, а тепер давайте розіграємо певну ситуацію та разом подумаємо , щоб ви робили б в таких ситуаціях.

Ситуація 1. Ти з однокласником гуляєш у дворі, і до вас підходить старший брат твого товариша. У нього в руках пляшка вина, і він пропонує вам спробувати цей алкогольний напій.

Ситуація 2. Твій друг поліз на яблуню, зірвав пару яблук і запропонував пригоститися. Але він не помив яблуко, а тільки протер рукавом.

! Пам’ятайте, діти, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях, ігри на свіжому повітрі,а найбільше— здоровий спосіб життя.

3) Робота з підручником.

1 абзац

-Діти, від кого насамперед залежить ваше здоров’я?

2 абзац

-Яких із цих корисних звичок, дотримуєтесь ви?

— Які ще ви можете додати?

3 абзац

-Як ви розумієте слово режим дня?

-Чому варто виконувати усе що запланував?

4 абзац

-Про яку ще складову ЗСЖ ви прочитали?

-Чим характерна ця складова?

5) абзац

-Отже, спорт це важливо для людини, чим саме?

— Хто з вас виконує ранкову зарядку?

6) абзац

Діти, що ми можемо сказати про настрій людини, чи вплине він на оточуючих?

7) абзац

-Чи погоджуєтесь ви з тим що недмірне захоплення комп’терними іграми це також шкідливо? Чому?

8) абзац

— Який висновок ми можемо зробити?

-Що стосовно тих людей хто не дбає про своє здоров’я?

  1. Узагальнення і систематизація знань

— Як ви можете зберегти своє здоров’я?

— Що позитивно впливає на здоров’я?

— Що негативно впливає на здоров’я?

— Чи ведете ви здоровий спосіб життя?

— Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте?

— Які не виконуєте? Чому?

— Чому здоров’я вважають неоціненним скарбом?

— За якими ознаками можна розпізнати здорову людину?

  1. Робота у друкованих зошитах

Послухайте поради, як слід піклуватися про себе.

Друже, щоб здоровим бути,

Треба навички здобути,

Про здоров’я піклуватись:

Перш за все — не лінуватись,

І здружитися із спортом,

Рідко ласувати тортом.

Воду крижану не пити

І ніколи не палити!

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овочі і фрукти різні —

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий.

Завжди — завжди ти чисть зуби.

  1. Підбиття підсумків уроку

-Наш урок добігає кінця і ви сьогодні гарно попрацювали і були старанними.

1)Інтерактивний метод «Незакінчене речення»:

  • Для здоров’я корисно…
  • Я знаю такі корисні звички…
  • Я знаю такі шкідливі звички…
  • Найбільше на здоров’я людини впливає…
  • Найменше на здоров’я людини впливає…

Источник

Adblock
detector