Меню

Обираемо здоровий спосіб життя

Виховна година «Обираємо здоровий спосіб життя»

ОБИРАЄМО ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Мета: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом; формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров’я.

Обладнання: роздаткові матеріали-ілюстрації із зображенням людей, які дотримуються здорового способу життя, фломастери, олівці, журнали, ватмани, смайлики двох кольорів, кольорові долоньки, клей, ножиці.

«Усі здорові люди люблять життя»

«Єдина краса, яку я знаю – це здоров’я»

ОБИРАЄМО З ДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Мета : виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього ; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя ; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом; формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров‘я, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров‘я.

Обладнання : роздаткові матеріали-ілюстрації із зображенням людей, які дотримуються здо рового способу життя, фломастери, олівці, журнали, ватмани, смайлики двох кольорів, кольорові долоньки, клей, ножиці.

«Усі здорові люди люблять життя»

«Єдина краса, яку я знаю – це здоров’я»

І. Організація учнів до уроку.

Привітання з класом. Поділ учнів на три групи.

ІІ. Повідомлення теми уроку і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель : Сьогоднішня наша розмова – вільне спілкування. Нікого з вас до неї не готували заздалегідь. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.

Сьогодні ми з’ясуємо, у чому цінність людського життя та його неповторність. Епіграфом до уроку будуть слова Леонардо да Вінчі «Пам’ятай, життя – це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує»

У кожного в житті своя дорога, але іноді ми неначе в казці стоїмо на роздоріжжі і повинні обрати свій шлях. Давайте уявимо, що перед нами три дороги:

1. Першою дорогою підеш – велике багатство знайдеш, та здоров‘я втратиш.

2. Другою дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров‘я втратиш.

3. Третьою дорогою підеш – нічого не знайдеш, але здоров‘я збережеш.

Оберіть свій шлях та поясніть свій вибір.

В учнів є кольорові смайлики (червоний – сумний смайлик, зелений — веселий). Діти підіймають відповідний смайлик піля того, як чують фактори, які впливають на здоров’я людини.

Фактори, що сприяють чи руйнують здоров‘я:

— Тривале сидіння за комп’ютером

— Прогулянки на свіжому повітрі

— Пасивний спосіб життя

— Вчасне лікування і консультації лікаря

— Порушення режиму дня

— Дотримання режиму дня

— Любов і повага до себе

— Соціальні проблеми

Робота в групах:

  1. Учні мають на партах журнали, ножиці, фломастери, клей, ватмани.
  1. Вони повинні зробити колаж на тему «Що впливає на моє здоров’я».
  2. Плакат-антирекламу «Шкідливі звички»

Вчитель. Здорова людина добре працює та вчиться, вона є життєрадісною і веселою. Така людина потрібна і корисна своїй сім‘ї, суспільству та державі. Здоров‘я – це спосіб життя людини. І головним у збереженні та примноженні свого здоров‘я є здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворюванням, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини.

Здоровий спосіб життя – це дотримання, звичне виконання певних правил, які забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, душевну рівновагу, здоров‘я.

Читайте также:  Кодекс основ охраны здоровья граждан

А що ж треба робити, щоб вести здоровий спосіб життя?

Давайте дамо нашому здоров’ю «Долоньку допомоги» : на столі лежать кольорові долоньки із чинниками, які є фундаментом здорового способу життя, учні по черзі підходять до столу, обирають долоньку, кріплять її на дошку та висловлюють свою думку з приводу написаного на долоньці.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

— відмова від шкідливих звичок;

— оптимальний руховий режим;

— етичний і духовний розвиток;

— формування та розвиток вольового початку.

Одним з факторів, що руйнує здоров’я – шкідливі звички. Назвіть їх. ( учні називають).

Ви вже багато знаєте про ці звички.

А зараз – перевірка – «Правда чи неправда».

1. Чи правда, що людина, яка викурює пачку сигарет на день, одержує дозу радіоактивного опромінення у 3-5 разів вище норми, встановленої міжнародною угодою із захисту від радіації?

( Правда, бо в тютюновому димі виявлений радіоактивний елемент – полоній, є у тютюновому димі з’єднання калію, свинцю, стронцію, що призводять до опромінення);

2. Чи правда, що алкоголь у малих дозах корисний для здоров’я дітей та підлітків?

( Ні, проведені дослідження показали, що в молодому віці алкоголь діє на організм тільки негативно.);

3. Чи правда, що речовини, що містяться в сигареті, не корисні, але й не містять отрути?

(Неправда. До тютюнового диму входить 4200 речовин, найнебезпечніший – аміак, що сприяє виникненню злоякісних пухлин.)

4. Чи правда, що можна вилікуватись від наркотичної залежності?

(Ні, вилікуватись неможливо. Тільки 1-2% наркоманів мають шанс вилікуватись від наркотичної залежності за допомогою лікування, інші швидше або повільніше вертаються до вживання наркотиків. Відбувається це тому, що для відновлення атрофованого центра задоволень, що виділяє ендорфіни, потрібно не менше 10 років.)

А ось що говорять про куріння відомі нам усім люди, наші українські зірки, яким було поставлено по 4 запитання:

2. Чи курили Ви, коли Вам було 16?

3.Якими тоді були Ваші захоплення?

4.Ваші поради — як досягти в житті успіху?

Ось що вони відповіли:

1 .Чемпіони світу з боксу брати Клички відповіли, що на куріння просто не було часу, а також і бажання. Вони в 16 років займалися спортом. Порадили старшокласникам знайти заняття по душі. А головне запам’ятати, що в 16 років молодь творить своє майбутнє і потрібно цілеспрямовано працювати, а не тратити час марно, бо результати будуть протилежними.

2. Чотириразова чемпіонка Олімпійських ігор, Герой України Яна Клочкова відповіла, що в неї не те, що бажання, навіть, думки не виникало спробувати закурити. Найголовнішим в 16 років для неї були постійна праця, творча напруга, тренування, бажання досягти перемоги, не підвести своїх наставників. Вона від своїх успіхів завжди була щаслива і горда.

Кожна людина від природи наділена талантом, спробуйте якомога раніше розпізнати його в собі. Треба багато працювати, витрачати енергію на справжнє, корисне, шукати однодумців і вірити в своє покликання. Тоді успіх, визнання, повага від людей прийдуть. А це потрібно кожному.

3.Народна артистка України, переможниця міжнародного конкурсу «Євро бачення — 2004» Руслана Лижичко відповіла, що вона не курить і дуже не любить бути там, де курять. У її студії закон: «Ніякого куріння!». Вона з раннього дитинства захоплювалася музикою і мріяла стати музикантом. Тому присвячувала заняттям з музики багато часу. А щоб досягти успіхів у житті, вона радить бути сміливим і сильним у своїй справі. Причому, сильним потрібно бути передусім до себе. Дуже легко піддатись чиємусь впливу, а відстоювати свою власну думку та ідею, в яку ти справді віриш, працювати над собою — це справжня перемога. Вона особисто завжди робила так.

Читайте также:  Анализ результаты здоровье семьи

* Не економ час за рахунок сну.

* Прокинувшись, відкрий фрамугу чи кватирку і провітри кімнату.

* Щоранку за будь-якої погоди роби зарядку.

* Почисти зуби, вмий з милом обличчя, ноги, руки, шию, під пахвами, якщо є можливість — роби холодні обтирання.

* Влітку ходи босоніж. Поступово привчай себе виходити на холод навіть взимку на декілька хвилин.

* Поснідай і лише після цього йди до школи.

* У школі перед уроками провітрюй класну кімнату.

* Читаючи і пишучи — сиди правильно, тримай голову на відстані 35 см від книги чи зошита. Для цього використовуй підставку.

* Дбай про чистоту голови, вух, ніг та рук.

* Мий руки перед вживанням їжі.

* У класній кімнаті та вдома знімай верхній одяг та взуття.

* Готуй уроки після провітрювання кімнати або при відкритій кватирці.

* Не читай у ліжку. Кожні 35 хвилин роби перерву.

* Щодня проходь не менше 3 км. Бажано робити прогулянки серед природи (в лісі, саду, на квітучих луках чи в полі).

* Жодного дня без фізичної праці. В праці — довголіття людини.

* Перед сном почисти одяг та взуття, приготуй зошити і книги, зроби прогулянку на свіжому повітрі, почисти зуби та помий ноги, провітри кімнату; а якщо можеш — спи з відкритою кватиркою, а влітку — на подвір’ї, саду чи на балконі.

ІІІ. Підбиття підсумків уроку

  • Що я дізнався нового?
  • Чого я ніколи не буду робити?
  • Що стане моїми постійними звичками?

Источник

Обираємо здоровий спосіб життя

формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров’я; вміння працювати в групах, оцінювати інформацію; виховувати почуття відповідальності за збереження здоров’я.

Смерека В.М.,

класний керівник 7 класу,

Сірогозька ЗОШ І – ІІІ ст.

Розробка уроку для 7 класу з основ здоров’я з елементами тренінгу

Тема „ Обираємо здоровий спосіб життя ”.

Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров’я; вміння працювати в групах, оцінювати інформацію; виховувати почуття відповідальності за збереження здоров’я. Обладнання : папір формату А2, клейкі папірці, кольорові фломастери, маркери чорного кольору, додаткова інформація, картинки про здоров’я.

Хід заняття.

Для проведення тренінгу з класу потрібно забрати зайві парти, стільці розставити по колу. Тема заняття записана на дошці.

Повідомлення теми і мети тренінгу:

Найцінніше для людини,

Для дорослого й дитини –

Це здоров’я, знає кожен.

Ми його поліпшить можем,

Мусим добре берегти,

Бо як згубиш – не знайти.

Що є найдорожчим у цьому світі? Що потрібно кожній людині — сьогодні, завтра, завжди?! Без чого немає сенсу в житті? Що ми не цінуємо, маючи його, та жалкуємо, коли загубимо? Відповідь одна – здоров’я. Ми не звикли приділяти увагу собі на належному рівні. Ми не зважаємо на тривожні симптоми й відкладаємо до останнього візит до лікаря.

Стан здоров’я населення України викликає серйозне занепокоєння. Майже 90% дітей та підлітків мають певні відхилення, понад 50% студентів та призовників мають незадовільну фізичну підготовку. Щороку зростає кількість молодих людей, що вживають наркотики. На сьогоднішньому занятті ми спробуємо дати відповідь на наступні запитання: що таке здоров’я? Яка користь від здорового способу життя? Як його зберегти?

Знайомство . Для ефективного співробітництва ми спочатку познайомимось. Назвіть своє ім’я, і скажіть, яким казковим або мультиплікаційним героєм ви могли б себе уявити? Чому?

Очікування . А що ви чекаєте від нашої сьогоднішньої зустрічі?

Очікування учасників записуються на клейких папірцях у вигляді хмаринок, котрі на плакаті закривають зображення сонця.

Читайте также:  Моя ответственность за половое здоровье

Основна частина.

1)Вступне повторення. Гра «Асоціації» -прямокутник до терміну «Храм здоров’я» (синоніми, антоніми, прикметники, дієслова)

2) Рольова гра. Підготовлені волонтери розігрують сценку про невдаху- лісоруба.

ПРИТЧА ПРО НЕВДАХУ-ЛІСОРУБА

Йде чоловік лісом і зустрічає знайомого, який старанно пиляє дерево тупою пилкою.

-Хіба не бачиш? Дерево пиляю.

-У тебе ж пилка затупилася. Чому б тобі не зробити перерву і заточити її?

-Ти що?! Немає часу. Треба скоріше дерево спиляти.

Запитання для обговорення:

1.Чи варто цьому чоловікові тратити час, щоб заточити пилку?

2.Чи допоможе це швидше спиляти дерево?

3. Чи варто людям витрачати час на здоровий спосіб життя?

Той, хто веде здоровий спосіб життя, робить вигідну інвестицію у своє майбутнє. Він витрачає час на фізичні вправи, приготування корисних страв, розбудову стосунків тощо. Але завдяки цьому виконує більший обсяг роботи за коротший час і отримує додатковий “прибуток”- міцне здоров’я, хороший настрій, вірних друзів, відчуття повноти життя та успіх.

3) Робота в парах . А тепер давайте спробуємо створити „модель” здорової людини. Для цього об’єднаємось у пари . У кожної пари є фломастери, папір, скоч. Вам потрібно за допомогою підручних засобів зобразити, якою має бути здорова людина. Це можуть бути малюнки, схеми, записи, котрі потрібно буде пояснити. На роботу відводиться 15 хвилин.

Поки учні працюють, звучить музика.

4)Обговорення і захист „моделей здоров’я”.

5) – А зараз подаруйте свою „модель” сусідній пар і. Будь-яку хорошу річ дуже легко зіпсувати. Карієс нищить чудову усмішку, образа вбиває хороший настрій. Завдання пари полягає в тому, щоб маркерами чорного кольору зіпсувати „модель здорової людини”, створену вашими друзями, використовуючи знання про хвороби, шкідливі звички, різні несприятливі чи небезпечні чинники. На цю роботу вам відводиться 5 хвилин.

6) “Презентація” зіпсованих моделей. Обговорення:

— Які почуття у вас виникли, коли команда однодумців створювала модель здоров’я?

— А що ви відчули, коли інша команда псувала створене вами?

— Що кожен з нас може та повинен зробити для збереження і зміцнення власного здоров’я?

7)Створення „квітки” умов для підтримання здорового способу життя.

— На пелюстках квітки записані умови, необхідні для підтримання здорового способу життя:

• Висока рухова активність без примусу.

• Сприятливий психологічний клімат в сім’ї, школі, суспільстві.

• Повноцінне сімейне життя.

• Високоморальне ставлення до довкілля, людей, самих себе.

• Відмова від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю, наркотиків).

Виберіть серед них найважливіші. Чи легко це зробити? Чому?

Оскільки кожна з цих умов є необхідною, всі вони рівноцінні, тож давайте розмістимо їх по колу у вигляді квітки.

Підведення підсумків заняття.

Якось бога запитали, що його дивує в людях. І бог відповів…

Людям набридає дитинство, вони поспішають подорослішати, а потім мріють стати знову дітьми…

Люди втрачають здоров’я, заробляючи гроші, а потім утрачають гроші, відновлюючи здоров’я…

Люди так багато думають про майбутнє, що забувають про сьогодення настільки, що не живуть ні в сьогоденні, ні в майбутньому…

Одже, давайте обирати здоровий спосіб життя і берегти своє здоров’я.

— Кожен з нас сьогодні щось зрозумів, чомусь навчився, чимось зацікавився. Давайте спробуємо висловити свою думку про заняття, звертаючись до цієї іграшки- Чи справдились ваші очікування щодо нашої сьогоднішньої зустрічі? Якщо так, зніміть з плаката хмарку, де ви записували свої очікування. Якщо зовсім не справдились, лишіть її на місці, а якщо справдились частково, прикріпіть свій листочок на краю плаката.

Прощання.

— Закінчте речення «Лише здорова людина може………»

Источник

Adblock
detector